Video içerik eğitimi iskele.stüdyo için son başvuru 11 Ekim!

Türkiye Tasarım Vakfı’nın 16-29 yaş arasındaki öğrenci ve genç profesyonellere yönelik gerçekleştireceği tasarım odaklı video içerik eğitimi için açık çağrı başladı. Ekim ve Kasım aylarında düzenlenen çevrimiçi ve ücretsiz eğitime başvuru için son tarih 11 Ekim.

 

Türkiye Tasarım Vakfı’nın tasarım dünyasında var olan kaynaklara ulaşımı kolaylaştırma ve bunları seçki halinde tasarımcılara sunma hedefi ile kurduğu tasarım odaklı video içerik platformu olan iskele.co, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘Gelecek Gençlerin Kültür Endüstrileri Destek Programı’ kapsamında, 16-29 yaş grubuna yönelik bir dijital içerik eğitimi sunuyor. Projeyle öğrencilerin ve genç profesyonellerin tasarım odağında dijital içerik oluşturma becerilerinin desteklenmesi ve kültür endüstrileri alanında özgün, yaratıcı ve yenilikçi içerikler kurgulamaları hedefleniyor.

 

2020 yılı Haziran ayında yayın hayatına başlayan iskele.co’nun video arşivinde grafik tasarım, gelecek ve inovasyon, portreler, mimari, sanat, moda, şehir ve ürün olmak üzere 8 farklı başlıkta yerli ve yabancı birçok içerik bulunuyor. Aynı zamanda belirli konuları gündeme getiren videolar tasarımcılarla işbirliğinde listelenerek izleyicilerle buluşturuluyor. iskele.stüdyo projesiyle video içerik üreten gençlerin fikirlerini desteklemenin ve onları üretmeye teşvik etmenin yanı sıra hazırladıkları içerikleri dijital bir mecrada paylaşma imkânı sunuluyor.

 

Eğitimler 17 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında

Proje kapsamında dijital platformlarda video içeriği oluşturmak isteyen, öğrenci ve genç profesyonellere yönelik 25 saat sürecek bir eğitim verilecek. Türkiye Tasarım Vakfı web sitesi üzerinden başvurulan eğitim 17 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Projenin başvuru aşamasında katılımcıların varsa video içerik üretmeye dair fikirlerini belirtmeleri bekleniyor. Seçilen katılımcılar, fikirlerini verilen eğitimler doğrultusunda geliştirerek ortaya sonuç niteliğinde bir video çıkaracak. Ayrıca proje kapsamında farklı mentorlara içeriklerini göstererek fikir alabilecekler. 3 ayrı dönemde 3 farklı grupla gerçekleştirilmesi planlanan eğitimin sonunda üretilen içerikler değerlendirilerek dereceye giren katılımcılara içerik üretmeye devam edebilmeleri için bir ödül takdim edilecek.

 

iskele.stüdyo projesiyle öğrenci ve genç profesyonellere teorik ve uygulamalı bir eğitim verilerek onların dijital dünyada nitelikli bir şekilde yer almalarına olanak sağlanması hedefleniyor. Eğitim sonunda üretecekleri içeriklerin iskele.co aracılığıyla yayınlanmasıyla dijital dünyada nitelikli bir başlangıç yapmaları desteklenirken eğitim sürecinde yapılan uygulamalı projeler sayesinde günümüzün dijital medya ortamında ihtiyaç duyulan becerileri geliştirerek profesyonel kalitede bir portfolyo oluşturmalarına katkı sağlanacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı