CNC performansında devrim yaratan teknolojilere büyük ilgi

Teknoloji devi Mitsubishi Electric, makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşmasına ev sahipliği yapan MAKTEK AVRASYA Fuarı’na katıldı. İleri otomasyon teknolojileriyle sanayiye yüksek katma değer sağlayan Mitsubishi Electric, Türkiye’de ilk kez tanıttığı M8V serisi içinde yer alan M80V ve M800V CNC kontrol üniteleri ile sektör profesyonellerinin beğenisini kazandı. Akıllı üretim anlayışında ve otomasyonun geleceğinde çığır açan özellikleriyle fuarın en dikkat çeken teknolojileri arasında yer alan bu yeni seri ile şirket, katılımcılardan yoğun ilgi görürken “CNC (D)evrimine Katılın” mottosuyla altı gün süren bir teknoloji deneyimi sundu. 

 

İnovatif CNC ürünleriyle özellikle metal işleme sektörü başta olmak üzere dünya genelinde birçok alanda müşterilerine ve sektöre değer katacak çözümler sunan Mitsubishi Electric, “CNC (D)evrimine Katılın” mottosuyla MAKTEK Fuarı’na katıldı. Alanında ilk ve tek yerleşik Wi-Fi'ye sahip olan, sezgisel ve kullanımı kolay arayüzüyle üstün performans sunan M8V serisi CNC kontrol üniteleri, şirketin fuardaki yıldız ürünü oldu. CNC işlemlerinde yeni nesil çözümlerin bir temsilcisi olan M8V, müşterilerin verimliliklerini artırıyor ve akıllı imalat uygulamalarının hayata geçirilmesine yardımcı oluyor. Fuarda seri içinde yer alan M80V ve M800V ürünlerinin yanı sıra yüksek kalite PLC, Servo, Inverter, HMI ve robot gibi endüstriyel otomasyon ürünlerinin de yer aldığını söyleyen Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Mekatronik CNC Departman Müdürü Hakan Aydın, altı gün süren fuar kapsamında üreticilerden tam not aldıklarını belirtti. 

 

Akıllı, kullanıcı dostu ve emniyetli 

Dijital dönüşüm stratejilerini desteklemek için geliştirilen yeni M8V serisinin fuarın en dikkat çeken teknolojileri arasına girdiğini belirten Hakan Aydın; “Makine imalatçılarının yakın markaja aldığı bu seri, verimliliği artırırken akıllı imalat uygulamalarına olanak tanıyor. WLAN ağlarına doğrudan bağlanabilen ilk ve tek CNC çözümü olan M8V denetleyici serisi, veri odaklı akıllı imalat için gelişmiş IIoT’un hayata geçirilmesinde kilit rol üstleniyor. Kullanıcılar, bu seri ile tablet gibi bağlı cihazlar ile herhangi bir yerde ve zamanda CNC tezgâh takımlarını takip edebiliyor. M8V, özgün parazit giderme ve esnek tasarımı sayesinde makinelerin güvenilir bir şekilde izlenmesine imkân tanıyor. Ayrıca G-kod uzmanlığına sahip olmayan çalışanların bile kolaylıkla etkileşim kurabileceği bir denetleyiciye dönüşüyor. Etkileşimli panel ara yüzü, akıllı telefon kullanmaya benzer bir kullanıcı deneyimi sunarak 4 noktalı çoklu dokunma hareketlerini destekliyor” dedi. 

 

Kalite yükseliyor, çevrim süresi ve takım hataları azalıyor

Özel bir CPU, yenilikçi OMR-CC kontrol teknolojisi ve otomatik kesme yükü kontrolü gibi teknolojilerle işleme sürelerinin çok kısaldığını söyleyen Hakan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu seri ile yüksek hassasiyete sahip sonuçlar elde edebiliyoruz. M8V, yüksek kalitede üretim yapmayı mümkün kılarken çevrim sürelerini önceki modellere kıyasla yüzde 11 oranında azaltıyor. Aynı zamanda takım yolu hatalarını da yüzde 15 oranında düşürüyor. Talaşlı işleme merkezlerinde yüksek sayıda akslar ile dakikada 540 kilo-blok kod gibi iki katına çıkan ince işleme kapasitesi, metal işleme uygulamalarına da avantajlar sağlıyor.”

 

Deneyimli ve yetkin ekiple sorunsuz hizmet

Mitsubishi Electric’in yüksek teknoloji ürünleriyle metal işleme sektörü başta olmak üzere birçok alanda üreticilere değer katacak çözümler sağladıklarını söyleyen Hakan Aydın; “Bir yandan mevcut ürünlerimizi müşteri geri dönüşleri ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirirken diğer yandan bir sonraki ürün grubu için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bütünleşik bir hizmet anlayışı ile satış öncesinde ve sırasında olduğu kadar satış sonrası hizmetlerde de titiz ve kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Deneyimli ve yetkin ekiplerimizle müşterilerimize sorunsuz bir hizmet sunmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Mitsubishi Electric Corporation Hakkında   

Güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretmek konusunda 100 yılı aşkın deneyime sahip olan Mitsubishi Electric Corporation; bilgi işlem ve iletişim sistemleri, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektroniği cihazları, sanayi teknolojileri, enerji, nakliye ve inşaat makinelerinde kullanılan elektrikli ve elektronik donanımların üretimi, pazarlaması ve satışında bilinen bir dünya lideridir. Mitsubishi Electric, “Changes for the Better” (Daha İyisi İçin Değişim) ruhuyla toplumu teknolojileriyle zenginleştirmektedir. Şirket 31 Mart 2022’de sona eren mali yılda 4.476,7 milyar yen* (36,7 milyar dolar) konsolide grup satışı gerçekleştirmiştir. 

* Tokyo Döviz Borsası’nın 31 Mart 2022’de ilan ettiği 1 USD=122 yen kambiyo kurundan hesaplanmıştır.  

  

Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki Faaliyetleri Hakkında  

“Evden uzaya” kadar pek çok farklı sektörde ileri teknoloji çözümleri ile öne çıkan Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki ana faaliyet alanları; klima sistemleri, endüstriyel otomasyon sistemleri, ileri robot teknolojileri, mekatronik CNC sistemler ile asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinden oluşuyor. Potansiyeline ve gücüne inandığı Türkiye’yi önemli bir üretim üssü olarak konumlandıran Mitsubishi Electric, markanın Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikası olma özelliğini taşıyan Manisa’daki dijital fabrikasında Türkiye ve Avrupa için yüksek enerji tasarruflu ve çevre dostu klimalar üretiyor. Türk sanayisinin fabrikaların dijital dönüşüm sürecine entegrasyonu için çalışan Mitsubishi Electric, otomasyon teknolojileri ile dünyanın en derin batırma tüp tüneline sahip Marmaray projesinde de dikkat çekiyor. Türkiye’de otomotiv ekipmanları, yarı iletken cihazlar, ulaştırma ve enerji sistemleri gibi pek çok farklı kulvarda da rol alan Mitsubishi Electric, kamu sistemleri alanındaki faaliyetleri kapsamında uçak ve uçuş güvenliğini artırmak amacıyla havalimanları için geliştirdiği radar teknolojisini Antalya Havalimanı’nda da uyguluyor. Uzay araştırma ve geliştirme sistemleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden Mitsubishi Electric, Türkiye’nin ve komşu ülkelerin iletişim ve yayıncılık altyapısına katkıda bulunan Türksat 4A ve 4B uydularının da üreticisi konumunda.  

 

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Hakkında   

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri; otomotiv, gıda, paketleme, metal ve PVC işleme makineleri gibi çeşitli alanlarda Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik konusunda katma değer sağlıyor. “Sanayi 4.0” olarak da adlandırılan yeni endüstri evresine e-F@ctory, yani dijital fabrika konseptiyle yanıt veriyor. Kontrolörler, sürücü ürünleri, güç dağıtım ve kontrol ürünleri, elektrik deşarj makineleri, lazer işleme makineleri, bilgisayarlı sayısal kontrolörler ve endüstriyel robotlar dâhil olmak üzere çok çeşitli otomasyon ve işleme teknolojileri geliştiren Mitsubishi Electric, fabrika sistemlerine kalite ve verimlilik sunuyor. Şirket, dünya çapındaki kapsamlı servis ağıyla müşterilerine doğrudan iletişim ve kapsamlı destek sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı