ZİRAAT TÜRKİYE KUPA’SI İÇİN BEŞİKTAŞ VE ANTALYASPOR SAHADA

ZİRAAT TÜRKİYE KUPA’SI İÇİN BEŞİKTAŞ VE ANTALYASPOR SAHADA

 ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİNDE 59. MÜSABAKA

Bu sezon 59’uncusu düzenlenecek olan Ziraat Türkiye Kupası sahibini arıyor. Bu sezonun finalistleri Beşiktaş ve Antalyaspor kupa için sahada olacaklar.

Bu akşam A Spor’da yayınlanacak maç saat 20:45’te başlayacak. Maç Gürsel Aksel Stadyumunda oynanacak . Maçın hakemleri Türkiye Futbol Fedarasyonundan Fifa kokartlı hakem Cüneyt Çakır yönetecek.

Ziraat Türkiye Kupası’nda 9 şampiyonluğu bulunan Beşiktaş onuncu şampiyonluk kupası için sahada olacak . Beşiktaş tarihinde ilk kez Antalyaspor ile final müsabakası oynayacak.

Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluğu bulunmayan Antalyaspor ilk şampiyonluk için sahada olacak . Bundan önce 1 kez finale çıkma başarısı gösteren Antalyaspor 4 kezde yarı final müsabakalarında boy göstermişti.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI SON ŞAMPİYONU 

Ziraat Türkiye Kupası’nın son şampiyonu Trabzonspor olmuştu . Trabzonspor finalde Başakşehir’i 2 – 1’lik skor ile devirerek 58. Ziraat Türkiye Kupası’nın şampiyonu olmuştu. Ziraat Türkiye Kupası’nı 18 kere ile en fazla kazanan takım Galatasaray.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI’NI HANGİ TEKNİK DİREKTÖR DAHA FAZLA KAZANDI ?

Turnuva tarihinde 42 farklı teknik direktör Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmayı başarmıştır. Gündüz kılıç, Ahmet Suat Özyazıcı, Aykut Kocaman ve Fatih Terim üçer defa ile kupayı en çok kazanan teknik direktörlerdir. Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanan ilk teknik direktör 1963 yılında Galatasaray’ın başında mutlu sona ulaşan Gündüz Kılıç iken, ilk yabancı teknik direktör 1968 yılında Fenerbahçe’nin başında kupayı kazanan Ignác Molnár’dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER