MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU ANILDI

MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU ANILDI

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ESKİ BAŞKANI MUHSİN YAZICIOĞLU VEFATININ 12. YILINDA ANILDI.

MUHSİN YAZICIOĞLU 2009 YILINDA SEÇİM ÇALIŞMALARINDAN DÖNERKEN HELİKOPTERİNİN GÖKSUN KIRSALINDA DÜŞMESİ SONUCU HAYATINI KAYBETMİŞTİ.

YAZICIOĞLU’NUN HAYATINDAN SATIR BAŞLARI 

31 ARALIK 1954’TE SİVASIN ŞARKIŞLA İLÇESİNDE DÜNYAYA GELDİ.İLK VE ORTA ÖĞRENİMİNİ BURADA TAMAMLAYAN YAZICIOĞLU ANKARA ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ MEZUNUDUR.

SİYASETE ŞARKIŞLA’DA GENÇ ÜLKÜCÜLER HAREKETİ İLE ADIM ATAN YAZICIOĞLU DAHA SONRA ANKARA’DA ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİNDE GÖREV ALDI. ÖNCE BAŞKAN YARDIMCISI SONRA GENEL BAŞKAN ROLÜNÜ ÜSTLENDİ.ANADOLU GENCİNİN OKUYUP YETİŞMESİ VE VATANA MİLLETE HAYIRLI OLMASI İÇİN ÇABALAYAN YAZICIOĞLU,CUMHURBAŞKANI FAHRİ KORUTÜRK’E ”ELLER SİLAH DEĞİL KALEM TUTMALI”KONULU BİR MEKTUP YAZMIŞTI.1980 YILINDAN ASKERİ DARBESİNDEN SONRA 5.5 YILI HÜCREDE OLMAK ÜZERE 7.5 YIL HAPİS YATAN YAZICIOĞLU DAHA SONRA SUÇSUZ BULUNARAK SERBEST BIRAKILDI.TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİNİ AŞK DERECESİNDE SEVEN YAZICIOĞLU KENDİSİNE HAPİSTE İŞKENCE YAPILIP YAPILMADIĞINI SORAN BM SEKRETERİNE ”TÜRK DEVLETİNİ SİZE ŞİKAYET EDECEK DEĞİLİM” .

24 ARALIK 1995 YILINDA ANAP SİVAS MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.DAHA SONRA ANAP’TAN AYRILARAK BBP’GEÇTİ.2007’DE BBP GENEL BAŞKANI OLDU.

2009’DA SEÇİM ÇALIŞMASI YAPMAK İÇİN GİTTİĞİ YOZGAT’TAN DÖNÜŞTE  HAYATINDA İLK KEZ BİNDİĞİ HELİKOPTERİ  GÖKSUN KIRSALINDA DÜŞTÜ.

VASİYETİ ÜZERİNE KOCATEPE CAMİİ’NDEKİ CENAZE MERASİMİNİN ARDINDAN TACEDDİN DERGAHUNA DEFNEDİLDİ.

YAZICIOĞLU SİYASETİNİN YANI SIRA HEM ŞAİR HEM DE  GÖNÜL ADAMIYDI.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER