MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK VEFATININ 71. YILINDA ANILDI

MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK VEFATININ 71. YILINDA ANILDI

TBMM’NİN İLK SAVUNMA BAKANI, ESKİ GENELKURMAY BAŞKANI FEVZİ ÇAKMAK ÖLÜMÜNÜN 71. YILINDA EYÜPSULTAN’DAKİ KABRİNDE ANILDI.

TÖRENE KATILAN TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP “FEVZİ ÇAKMAK ORDUNUN POLİTİKAYA KARIŞMASINA ASLA RAZI DEĞİLDİ. GÖNLÜ DAİMA ASKERLİK MESLEĞİNDE İDİ. ASKERLİK VE SİYASET ARASINDA BİR SEÇİM YAPMAK İSTENİNCE ASKERLİĞİ SEÇMİŞTİR. FEVZİ PAŞA KENDİSİNE YAPILAN TEKLİFE ŞU SÖZLERLE CEVAP VERMİŞTİR.” BU DEDİĞİNİZ ŞEY HİÇBİR ZAMAN OLAMAZ. SİZİN DE BU YOLDA ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇMENİZİ ÖNERİRİM. HEPİMİZ BULUNDUĞUMUZ MEVKİYE RIZA GÖSTERECEK VE EL BİRLİĞİ İLE MEMLEKETİN YÜKSELMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ.YAPILACAK O KADAR ÇOK İŞİMİZ VAR Kİ HEPİMİZE BOL BOL YETER . EĞER BU YOLU BIRAKARAK BİRTAKIM SİYASİ ENTRİKALARA KAPILARAK OLURSAK BU MEMLEKETİ BATIRIRIZ. BUNA DA HAKKIMIZ YOKTUR. HELE ORDUNUN POLİTİKAYA KARIŞMASINA HİÇBİR ŞEKİLDE RAZI OLAMAM. BEN BUGÜN ORDUNUN EN SORUMLU BİR YERİNDE BULUNUYORUM. TEKLİFİNİZİ KABUL EDECEK OLURSAM YARIN BENİM YERİME GEÇECEK OLAN BİR PAŞA DA ORDUNUN KENDİSİNE BAĞLI OLDUĞUNA GÜVENEREK BENİ DEVİRİR VE YERİME GEÇER. ONU DA ÇOK GEÇMEDEN BİR ÜÇÜNCÜ PAŞA TAKLİT EDER. MEMLEKET ASIL O ZAMAN ASKERİ DİKTATÖRLÜĞE DOĞRU KAYAR VE MEMLEKETİN BİZDEN BEKLEDİĞİ HİZMETLERİN HİÇBİRİSİ YAPILAMAZ.”

TÖRENE AYRICA İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA, EYÜPSULTAN KAYMAKAMI İHSAN KARA, AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ HASAN TURAN, 52.MOTORLU PİYADE TÜMEN KOMUTANI TUĞGENERAL ALİ EKİYOR DA KATILDI.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER