Teknoloji girişimi Amazoi Tech'den büyük adım

Sanal gerçeklik teknolojisi ile geleceğin simülasyon çözümlerini inşa etme vizyonuyla çalışan Amazoi Tech girişimi, uluslararası inşaat sektörünün referans dergisi ENR (Engineering News Record) tarafından hazırlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde 50. sıraya yükselen Limak Şirketler Grubu ile iş birliği protokolü imzaladı. Amazoi Tech 2022 yılında da Türkiye’nin en aktif kitle fonlama platformu fonbulucu’da çıktığı yatırım turunda 312 dakika gibi rekor bir sürede 2,17 milyon TL fonlanarak hızlı büyüme sinyalini vermişti. 

Geçtiğimiz yıl ülkemizin ilk kitle fonlama platformu fonbulucu’da yürüttüğü başarılı kampanya ile sadece 312 dakikada hedefinin üzerinde fonlanan Ankara merkezli girişim Amazoi Tech, dokuz farklı sektörde faaliyet gösteren ve ENR 250 listesinde 50. sırada yer alan Limak Şirketler Grubu ile saha pilot çalışması protokolü imzaladı. 

Limak ile yapılan bir POC çalışması Ocak 2023’te Limak’ın en büyük şantiyesinde gerçekleştirilmişti. 50 kişinin katıldığı POC (Proof of Concept) çalışması sonuç raporuyla çözümleri onaylanan Amazoi Tech’in ürünleri, Limak bünyesinde geliştirilebilir, yurt içi ve yurt dışı şantiyelerde kullanılabilir olarak değerlendirilmişti. 

Ülkemizin en geniş yazılım kütüphanesine sahip 

VR, PC ve mobil cihazlara eş zamanlı entegre olan veri tabanları sayesinde takip edilebilir, test versiyonu sayesinde ölçülebilir simülasyon ve dijital uygulamalar sunan Amazoi Tech, teknolojisi ve deneyimli kurucularıyla pazarda büyük dikkat çekiyor. 10 yılın üzerinde profesyonel iş deneyimine sahip Yazılım Mühendisi Zehra Yaşar ve Makine Mühendisi Eren Yaşar tarafından kurulan Amazoi Tech, VR pazarının Udemy’si olmayı hedefliyor.

Sektörel iş ortaklıklarına ve sektörel yatırımlara öncelik veren Amazoi Tech, VR destekli iş güvenliği teknik eğitim paketlerinde şimdiden ülkemizin en geniş yazılım kütüphanesine sahip durumda.  Planladığı sektörel yatırımlar ile %100 doğrulanmış dijital çözümleri geniş bir pazara hızla entegre etmeyi planlayan girişim, ürünleşen çözümleri ile dikeyde yüksek hacimli büyüme potansiyeline sahip görünüyor. 2023 yılında sahip olduğu simülasyon havuzunu sektörel iş başı eğitimleri ile genişletme vizyonunda olan Amazoi Tech, aynı zamanda çözümlerin içerisine sektörel ürünleri yerleştirebiliyor. Girişim, birçok endüstriyel ekipman üreticisi için son kullanıcıya ulaşmanın son derece önemli olduğu günümüz ihtiyaçlarına cevaben, ilerleyen yıllarda hayata geçirilmek üzere simülasyon paketlerinde kullanılan ekipmanların platform üzerinden satışını da planlıyor. 

Hedefte pazar liderliği var

İmzalanan yatırım protokolü hakkında konuşan Amazoi Tech Kurucu Ortağı Eren Yaşar, “Startup kültüründe çalışma motivasyonuna sahip dinamik bir ekiple, çözümleri doğrulanmış bir şekilde pazara açılmış durumdayız. Hali hazırda her yıl iki katı ve üzeri oranında iş hacmini artıran bir girişim şirketi olarak portföyümüze farklı çözümler entegre ederek ve sektörel iş ortaklıkları kurarak pazar liderliğine oynayacağız. Aldığımız bu önemli yatırımın hedeflerimiz doğrultusunda büyük bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bizi pek çok segmentte destekleyen Limak’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, güvene dayalı bu iş birliğinin güzel sonuçlarını hep birlikte yaşamayı umut ediyoruz” dedi.

fonbulucu girişimlerinden birini yakın zamanda unicorn olarak görmeyi arzu ediyoruz

fonbulucu Kurucusu ve CEO’su Hakan Yıldız ise “Amazoi Tech, platformumuzda 2022 yılında çıktığı yatırım turunda hedeflenen ve ek olarak bildirilen tüm fonlamayı rekor bir yatırımcı sayısı ile 312 dakikada tamamlayarak 2,17 milyon TL yatırım almıştı. Aynı yıl ülkemizde katıldığı fuarlardan pek çok ödülle dönen Amazoi Tech’e inancımız başından beri çok büyüktü. Önümüzdeki dönemde Amazoi‘nin sahip olduğu iş modeline çok daha fazla ihtiyaç duyulacak. fonbulucu olarak inşallah yakın bir zamanda girişimlerimizden birini unicorn olarak görmek istiyoruz. İmzalanan protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyor, girişim şirketimizi bu yeni başarısından dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı