KOCAELİSPOR VE ONUR MÜCADELESİ

KOCAELİSPOR VE ONUR MÜCADELESİ

KOCAELİSPOR YENİDEN HAK ETTİĞİ YERDE

Kocaelispor cuma akşamı oynanan maçta ezeli rakibi Sakaryaspor’u bozguna uğratarak PTT 1. Lig’e yükseldi. Kocaelispor maçı Musa Nizam 2′ , Benhur kesen 38′ , Murat Cem Akpınar 41′ ve Bahattin Köse’nin 88. dakikada attığı goller ile Sakaryaspor’u 4-0 mağlup etti.

Kocaelispor çok çileler çekti. Kapanmanın eşiğine geldi, amatöre kadar düştü. Ama ismini, armasını değiştirmedi, adının önüne arkasına sponsor almadı. En zor zamanında taraftarının desteği ile düştüğü yerden kalkmasını bildi.

Kocaelispor bu onurlu duruşu ile Anadolu’daki diğer takımlara büyük bir örnek oldu. Kocaelispor süper lig’e tam 13 yılın ardında geri döndü.

KOCAELİSPOR TARAFTARI İLE KOCAELİSPOR

Kocaelispor son yıllarda çok zor dönemler geçirdi. Transfer yasakları , puan silme cezaları ve kulübün kapatılmasına kadar giden yolda Kocaelispor’un yanında sadece en büyük destekçisi taraftarı vardı. Kocaelispor 3. Lig’de küme düşmeme mücadelesi verirken İsmet Paşa standında 28 bin doluluk sayısıyla 3. Lig rekorunu kırdı.

1989 yılında kurulan Hodri Meydan adlı taraftar grubu, futbol maçlarını ağırlıklı olarak maraton tribünde izler. 1989 öncesi Çılgınlar adıyla var olan tribün, 1989’da Bartın deplasmanına gidilirken o zamanlar Uğur Dündar’ın yaptığı Hodri Meydan programından esinlenerek bu ad konulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER