İMAMOĞLU’MU AKŞENER’Mİ 2023 !!!

İMAMOĞLU’MU AKŞENER’Mİ 2023 !!!

 

İKİLİ ARASINDAKİ BAŞKANLIK YARIŞI

Geçtiğimiz günlerde 8 mart kadınlar gününde Ekrem İmamoğlu tarafından atılmış olan twit gündeme bomba gibi düştü. Atılan bu twitte Ekrem İmamoğlu iyi parti lideri meral akşener’i ve hdp’li  pervin buldan’ı etiketleyerek 8 mart dünya kadınlar gününü kutladı.

İYİ PARTİ TABANINDAN TEPKİLER GECİKMEDİ

ilk tepki iyi parti il başkanı gökhan tozoğlu’dan geldi . Twitter’dan açıklama yapan tozoğlu meral akşenerin böyle bir twitte yer almasının yanlış olduğunu ve bu yanlış dönülmesi gerekildiğini bildirdi.

Bir diğer tepki ise yavuz ağıralioğlundan geldi. İyi Parti sözcüsü şehit annelerimizi örnek göstererek imamoğluna yüklendi.

İMAMOĞLU BU ADIMI NEDEN ATTI ? 2023 ŞEÇİMLERİ KİMİ İŞARET EDİYOR ?

Son yapılan kamuoyu araştırmalarına göre İmamoğlu ve Akşener zirvede gözüküyor. Mansur Yavaşın araştırmalarda geriye düşmesiyle İmamoğlu ve Akşener rekabeti ilerleyen zamanlarda kızışacak gibi. Millet ittifakının ortak bir lider çıkaracağını düşünürsek her iki adayında başkanlık için mücadele edecekleri görünüyor. Ekrem İmamoğlunun bu twiti fitili ateşleyen ilk şey oldu. Bu ikili arasındaki rekabetin önümüzdeki aylarda daha çok çoğalacağına şahit olabiliriz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER