GEZİBİLECEĞİNİZ ÜLKE ! KÜBA

GEZİBİLECEĞİNİZ ÜLKE ! KÜBA

KARAYİPLER’İN EN BÜYÜK ADASI KÜBA;

  • HABANA VIEJA;
    Bir UNESCO Dünya Mirası olan Habana Vieja veya Eski Havana, Küba tarihinde iyi korunmuş yerlerinde başında geliyor. Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşırken Küba’ya özgü barok ve neoklasik binalar göreceksiniz. Tarihi binalardan yola çıkarak ülkedeki yaşama dair derin izler bulma şansınız var. Eski havana bölgesi kapsamlı bir gezi planı gerektireceğinden dolayı en az bir gün ayırmalısınız.
  • GUARDALAVACA;

Parlak plajlar ile çevrili turistik merkezdir. Varadero’ya göre daha sakin olan Holguin  eyaletine bağlıdır. Plaj kısmında güneşten kaçınmak isterseniz yeşil yapraklı tropik ağaçlar size şemsiye oluyor. Dalmayı sevenler için de bol miktarda resif var.

  • Playa Paraiso Cayo Large Del Sur;Güzel kumsalları ile tanınan bir ülkede, Cayo Large Del Sur adasındaki Playa Paraiso, Küba’nın en iyilerindendir. Denize yakın otellerde ve barlarda günlerinizi değerlendirebilirsiniz.
  • Parque Nacional Vinales;

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Parque Nacional Vinsles, Pinar del Rio’nun kuzeyinde yer alıyor. Güzel ve yemyeşil vadiler arasında yetiştirilen meyve ve sebzeler ülkenin pazarlarına gönderilir. Şanslıysanız taze taze burada tadabilirsiniz. Havana’dan günlük geziler düzenleyen turlar ile de buraya gelmeniz mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER