TürkTraktör New Holland ve CASE IH’in Geniş Ürün Yelpazesiyle Bursa Fuarı’na Çıkartma Yapıyor

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki lider firması TürkTraktör, 4-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen 19. Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda en yeni ve çevreci modelleriyle yer alıyor.  Türkiye’de ilk kez Bursa’da sergilenen ileri emisyon standartlarında üretilen Faz 5 motorlu New Holland T3F ile dikkatleri çeken TürkTraktör, ileri teknoloji ürünü Hassas Tarım Ekipmanları ile de çiftçinin dijital dönüşümüne destek oluyor. 

 

Bursalı gazetecilerle buluşan TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ve deneyimiyle ülkemizin tarım tarihinde çok önemli bir rol oynayan Bursa’da olmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduğunu belirtti. TürkTraktör’ün 68 yıldır çiftçilerle kader birliği yaptığını ve onların her ihtiyacında yanında buldukları bir dost haline geldiğini belirten Özüner, “Tarihimizin ve sektördeki liderliğimizin bize yüklediği sorumlulukların bilinciyle dün olduğu gibi bugün de ülke tarımını ve çiftçimizi daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bu çerçevede araştırma geliştirme, inovasyon, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik odağında birçok farklı çalışmalar yürütüyoruz. Yetmişinci yaşımıza yaklaşırken tüm bu çalışmalarımızı ‘TürkTraktör Tarımı Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar’ amacıyla özetledik. Çünkü geleceği şekillendirmek için düşünce ve fikirlerimizden başlayarak üretim yöntem ve alışkanlıklarımızı cesaretle değiştirmek ve dönüştürmek zorundayız” dedi.

 

İlk kez Bursa Tarım Fuarı’nda sergilenecek iki çevre dostu traktör modelinin geleceğin tarımına ışık tutacağını belirten Özüner, “Ülkemizde ve dünyada iklim krizinin etkisi artık daha fazla hissedilir oldu. Tarımın önemi her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Çiftçimiz de artık çevre konusunda daha bilinçli. Toprağı daha az kirleten aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlayan yeni nesil motorlu traktörleri tercih etmeye başlıyor. Bunlardan biri olan Faz 5 emisyon kriterlerinde ürettiğimiz verimli ve çevreci motoruyla New Holland T3F modelimiz Bursa’da görücüye çıkıyor. Bunun yanında emisyon geçiş takvimine paralel olarak 2023 yılı Haziran ayına kadar sekiz farklı seri traktörün Faz 5 emisyon kriterlerinde üretimine başlayacağız. Ayrıca Dünyada 2022 yılında Yılın Sürdürülebilir Traktörü Ödülü’nü kazanan New Holland T6.180 Methane Power modelimiz de ilk kez Bursa’da sahne alıyor.  Türkiye’de artan biyogaz üretimi tesislerine yönelik olarak ileride bu tarz alternatif yakıtla çalışan traktörlere olan ilginin artmasını bekliyoruz” dedi.  

 

“Yerli Üretim Hamlemize Traktör Kabinini de Ekledik”

TürkTraktör’ün esnek ve geniş üretim kapasitesiyle Türkiye için değer yaratmaya devam ettiğini belirten Özüner sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha önce yurtdışından tedarik ettiğimiz TR6 serisi kabinlerini Erenler Fabrikamızda üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan böyle yerli pazara yönelik ürettiğimiz, Yerli Dev olarak nitelendirilen tüm TR6 serisi ürünlerimizde Erenler Fabrikamızda üretilmiş kabinler yer alacak. Bu hamle ile yerlilik oranımızı daha da artırırken kapasitemizi de daha verimli kullanıyoruz. Üretimdeki gücümüzü teyit eden 1 milyonuncu traktörümüzü de geçtiğimiz yıl banttan indirerek sektörümüz adına çok önemli bir eşiği atladık.”

 

Son İki Yılda İhracat Rekorları Kırıldı

Üretim rekorlarıyla geçen 2021’in ardından yeni yıla ihracat rekorlarıyla başladıklarını belirten TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “2022 yılının ilk sekiz aylık döneminde geçen senenin yüzde 13 üzerinde bir artış yakalayarak 10 bin 817 adet ihracat gerçekleştirdik. Üretim tarafında da ilk sekiz ayda 26 bin 822 adet traktörü bantlarımızdan indirdik. Çiftçimizin büyük teveccühü ile New Holland markamız 15 yıldan fazla süredir kesintisiz biçimde pazardaki liderliğini sürdürüyor. Premium markamız CASE IH ise pazarda üçüncü konumda” dedi.

 

Bursa Tarım Fuarı’nda Çevreci ve Tasarruflu Modeller Öne Çıkıyor

TürkTraktör’ün pazar lideri markası New Holland, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda “TürkTraktör Geleceğe Hazırlar” amacı doğrultusunda üretimini gerçekleştirdiği T3F serisini sergiliyor. Common-Rail yüksek basınçlı yakıt enjeksiyon sistemine sahip yeni T3F, en güncel emisyon standardı olan Faz 5 motoruyla daha tasarruflu ve daha çevreci bir üretim imkânı sunuyor. 

 

Fuarın diğer yıldızları metan gazı ile çalışabilen T6.180 Methane Power ve en ağır işler için tasarlanmış ve T7 HD serisinin yeni nesli T7 HD PLMI.

 

TürkTraktör’ün premium markası CASE IH ise 250, 270 ve 300 HP nominal motor güçleri sunan üç farklı modele sahip Yeni Optum AFS Connect serisi ile fuarda yer alıyor.

 

New Holland ve CASE IH Tarım Makineleri de Fuarda

Farklı ihtiyaçlara uygun geniş model seçenekleri ile yeni tasarım TürkTraktör Toprak İşleme Makineleri Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda çiftçilerin beğenisine sunuluyor. Ayrıca bu sene ürün gamına dahil olan TürkTraktör Mısır Silaj Makinesi ve Teleskopik Yükleyici de sergilenen ürünler arasında.

 

Tüm mekanizmaları yüksek verimlilik ve ağır hizmet tipi için tasarlanmış olan CASE IH Büyük Balya Makineleri ve uzun saatler boyu kesintisiz ekim imkânı sunan CASE IH Hassas Ekim Makineleri de TürkTraktör standında incelenebiliyor. 

 

Tarlam Cepte Kullanıcı Sayısı 100 Bini Geçti

Bursa’da çiftçileri bekleyen bir diğer sürpriz ise TürkTraktör’ün tarımın ve çiftçilerin dijital dönüşümünü desteklemek için hayata geçirdiği Tarlam Cepte’nin yeni özellikleri ve kampanyaları olacak. Mısır Verim Rekolte Tahmini ile kullanıcılarına yeni bir hizmet daha sunan Tarlam Cepte, tarlaya ekilen tohum miktarını belirttikten sonra 4-6 saat içerisinde rekolte tahminini çiftçiye sunuyor. 

 

Toplamda 51 bin 372 adet tarlanın izlenebildiği Tarlam Cepte’nin ikinci versiyonunda Tarla Karşılaştırma özelliği ile komşu tarla ile bitki sağlığı skorlaması yapılabiliyor. Aynı zamanda Ürün Deseni özelliği ile de çiftçiler bulundukları konumda yer alan bölgelerde yetiştirilen ürünleri uygulama üzerinden görebiliyor.

 

Şimdiye dek 100 bin kullanıcıyı aşan Tarlam Cepte, Bursa Tarım Fuarı vesilesiyle özel bir çekiliş de düzenliyor. Uygulamayı indirenler 14 Ekim’e kadar sürecek kampanyayla elde ettiği çekiliş hakkı ile traktör kazanma şansı yakalıyor. Bununla birlikte Tarlam Cepte kullanıcıları, yetkili bayi ve servislerden yapacakları orijinal yedek parça alışverişlerinde 350 TL’ye varan indirim fırsatlarından faydalanabilecek.

 

Bursa Tarım Fuarı'na özel TürkTraktör, Ekim ayı boyunca geçerli avantajlı finansman kampanyalarını da çiftçilere sunuyor. TürkTraktör, finansman ihtiyacı olan çiftçiye New Holland ve CASE IH marka yerli traktör alımlarında geçerli olmak üzere; yem karma, toprak işleme, pulluk ve römorklarda geçerli 10.000 TL indirim imkânı sağlıyor.

 

TürkTraktör Drone ile İlaçlama Daha Tasarruflu

Büyük alanların ilaçlamasında maliyet, işgücü ve zaman tasarrufu sağlayan, geniş uygulama yelpazesi, kullanım ve bakım kolaylığı, yüksek verim ve çevre koruma gibi imkanlar sunan teknoloji ürünü TürkTraktör Drone hizmetiyle ilgili bilgiye de fuar boyunca ulaşılabiliyor. Şu anda beş pilot bayide drone ile ilaçlama hizmetini sunan TürkTraktör, 2023 yılında bu alandaki hizmet ağını da genişletmeyi hedefliyor.

 

Hassas Tarım Ürünleri Görücüye Çıkıyor

Dünyada tarım teknolojilerinin öncü şirketlerinden Trimble'ın Türkiye'deki yetkili satış ve servis distribütörü olan TürkTraktör, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda çiftçilerin çalışma performanslarını artıracak hizmetlerini de Türk çiftçisiyle buluşturacak.

 

Otomatik Dümenleme Sistemi, Akış ve Uygulama Kontrol Sistemlerine ek olarak yerli olarak geliştirilen manuel dümenleme sistemi de fuar boyunca tanıtılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı