Spor Kenti Kocaeli'de yılın son spor organizasyonu

Büyükşehir’in ev sahipliğinde Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakaları sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ülke çapında önemli bir spor faaliyetine daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı. Yılın son ulusal spor organizasyonu olan Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri renkli görüntülere sahne oldu. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda kıyasıya rekabetin yaşandığı organizasyonda 57 il 380 kulüpten 786’sı kadın 864’ü erkek olmak üzere yaşları 14 ile 21 arasında değişen toplam bin 650 sporcu altın madalya ve Milli Takıma seçilmek için ter döktü. Türkiye Karate Federasyonu Ümit, Genç ve U21 Teknik Kurulu Başkanı Ertan Tunç ev sahipliği dolayısıyla Başkan Büyükakın’a teşekkür etti. Tunç, Spor kenti Kocaeli’ye Karate organizasyonlarının çok yakıştığını vurguladı.

MÜSABAKALAR SONA ERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakaları sona erdi. 3 yaş grubunda karateciler altı tatamide 16’sı altın olmak üzere toplam 64 madalya ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri için mücadele etti.

DERECEYE GİREN SPORCULARA MADALYA

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organisazyonun son gününde Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, Kocaeli Karate İl Temsilcimiz Soner Açıkyol, spor insanları, sporseverler ve sporcular takip etti. Kategorilerinde derecelere giren sporculara madalyaları protokol tarafından verildi.

YATIRIMLAR ÇOK BÜYÜK

Türkiye Karate Federasyonu Ümit, Genç ve U21 Teknik Kurulu Başkanı Ertan Tunç ve Teknik Kurul Üyeleri Kaan Yavaşoğlu, Timur Doğan, Süleyman Orhan, Yusuf Coşkun, Murat Yıldızlar Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonası için 35 kategoride Milli Takım Seçmelerini yaptı. Karatenin Türkiye’de sevilen bir spor branşı olduğuna dikkat çeken Tunç, “Kocaeli’nin ev sahipliğine çok teşekkür ediyoruz. Ferdi sporlara yapmış olduğu yatırımlar çok büyük” ifadelerini kullandı.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacaklarını ifade eden Tunç, “2-5 Şubat 2023 tarihleri arasında Kıbrıs Rum kesiminde yapılacak. En son yapılan 106 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonasının klasmanında Japonya’nın ardından ikinci olduk. Yine 2022 Şubat ayında yapılan Avrupa şampiyonasında da ikinci olmuştuk. Hedefimiz birinci olmak. Sporcularımızda bunun bilincinde. 3-29 Ocak 2023 tarihleri arasında Edirne’de kampa gireceğiz. Kamp sonra Avrupa Şampiyonası için Kıbrıs Rum kesimine şampiyonluk hedefi ile geçeceğiz” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLER

Türkiye Ümit, Genç, U21 ve Para Karate Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şöyle:

Ümit Erkek Kata                          

1 Mustafa Akgül                                                        Ankara              

2 Tarık Koç                                                   Ankara              

3 Muhammed Emir Berat Akyol İstanbul                           

3 Yasin Erol                             Ankara

Ümit Bayan Kata           

1 Simay Ayın                                   Ankara

2 Deniz Bozan                               İzmir

3 Tuğba Süngü                                 Afyonkarahisar

3 Ceren Tip                                 Ankara                                                               

Genç Erkek Kata                          

1 Furkan Kaynar                                  Ankara              

2 Muammet Efe Yurtseven                  Ankara              

3 Ali Efe Akbaba                                      Ankara              

3 Efe Dağ                                                   İstanbul                           

Genç Bayan Kata

1 Esma Sıla Evsan                                       İstanbul

2 Şule Zeynep Arslan                                 İstanbul

3 Elif Karaboğa                                            Ankara

3 Armina Erkan                                           İstanbul                                                               

U21 Erkek Kata             

1 Enes Özdemir                                           İstanbul                           

2 Metehan Yavaoğlu                                  Ankara              

3 Emin Aksoy                                               İstanbul                           

3 Resul Berkcan Kılıç                                   Trabzon

U21 Bayan Kata

1 Damla Su Türemen                     Ankara

2 Şule Azra Akbulut                         İstanbul

3 Ayşe Yılmaz                                   Afyonkarahisar

3 Hayrulnisa Çiğirdik                      Afyonkarahisar                                                                     

Ümit Erkek 52 Kg                         

1 Mehmet Yürekli                             Ankara              

2 Muammet Saa Yılmaz              İstanbul                           

3 Boran Günel                                      Kocaeli               

3 Emirhan Güngör                               Van

Ümit Erkek 57 Kg

1 Savaş Öğüş                                   Şanlıurfa

2 Batuhan Efe Beyazıt                      Kocaeli

3 Muhammed Ali Tomurcuk                Gaziantep

3 Boran Nurçin                                İstanbul                                                              

Ümit Erkek 63 Kg                         

1 Kağan Aslan                                     İstanbul                           

2 Kaan Koç                                            İstanbul                           

3 Mustafa İslam Oğrağlı                 İstanbul                           

3 Çınar Karaağaç                                Ankara

Ümit Erkek 70 Kg

1 Ersin Berat Özcan                           İstanbul

2 Yaşar Emre Güngör                        İstanbul

3 Ahmet Güngör                               Bursa

3 Ali Yasin Özmen                            Kocaeli                                                           

Ümit Erkek +70 Kg                      

1 Yiğit Eren Kaba                             Sakarya             

2 Mehmet Akif Çıtlak                      Giresun             

3 Asım Bilal Araç                              Ankara              

3 Caner Cesur                                  İstanbul                           

 

Genç Erkek 55 Kg

1 İlker Eren Özel                         Sakarya

2 Bediran Taşpınar                      Ankara

3 Yahya Kubilay Yılmaz               Balıkesir

3 Ömer Vehbi Yılmaz                    İstanbul                                                          

Genç Erkek 61 Kg                        

1 Yusuf Kılıç                                  İstanbul                           

2 Ahmet Öztürk                             İstanbul                           

3 Arif Buğdaycı                        Konya                

3 Nuri Kılıç                            İstanbul

 

Genç Erkek 68 Kg

1 Enes Fatih Kurt                             İstanbul

2 Merabi Surmanidze                     Antalya

3 Batıkan Gökbudak                         Kocaeli

3 Umut Cengizhan Kaplan                   Ankara                                                                     

Genç Erkek 76 Kg                        

1 Süleyman Aydemir                                  Uşak                   

2 Muhammet Halit Ulukök               Gaziantep                       

3 Taylan Cemal Sakin                      Kocaeli               

3 Muhammet Emin                  Kocaeli

Genç Erkek +76 Kg

1 Yusuf Eren Temizel                      Sakarya

2 Ersel Kocadoğan                       Kırklareli

3 Yakup Karduz                              Sakarya

3 Ayberk Ay                                      İstanbul                                                                          

U21 Erkek 60 Kg                          

1 Hasan Celal Yıldırım                                İstanbul                           

2 Mehmet Yusuf Boy                       İstanbul                           

3 Abdulsamet Köse                        Gaziantep                       

3 Mert Halıcı                                  Kocaeli

U21 Erkek 67 Kg            

1 Ekrem Ömer Gül                         İstanbul

2 Hakan Çelik                                    Bursa

3 Emin Özkaya                              İstanbul

3 Yusuf Can Tatar                         Gaziantep                                                                    

U21 Erkek 75 Kg                          

1 Ömer Faruk Yürür                         İstanbul                           

2 İsmail Karadeniz                            Sakarya             

3 Yasin Uçar                                      Gaziantep                       

3 Kadir Kaan Bekler                           Kocaeli               

U21 Erkek 84 Kg

1 Hasan Arslan                             İstanbul

2 Emir Buğra Genca                     Bursa

3 Mustafa Aydemir                           Muğla

3 Alperen Yaman                             İstanbul                                                                  

U21 Erkek +84 Kg                        

1 Umut Eren Gündoğdu              Bursa                 

2 Muhammed Ali Ay                       İstanbul                           

3 Emirhan Demirci                         İstanbul                           

3 Ümit Ercan                                  İstanbul

Ümit Bayan 47 Kg

1 Defne Eda Yıldırım                                  İstanbul

2 Nehir Kılıç                                      İstanbul

3 Nisanur Çakır                                  Bursa

3 Eylül Tekcan                               Çanakkale                                                              

Ümit Bayan 54 Kg                       

1 Sudenaz Doğan                                        Uşak                   

2 Alara Akbaş                                              İstanbul                           

3 İrem Naz Dikici                                        İstanbul                           

3 Ayşenur Bekler                                         Kocaeli               

Ümit Bayan 61 Kg

1 Eşem Sude Tural                          Uşak

2 Miray Keleş                                  Sakarya

3 Elif Şimal Ekizoğlu                          Kocaeli

3 Beyza Nur Kahya                           Bursa                                                                    

Ümit Bayan +61 Kg                     

1 Melisa Kurdoğlu                              İstanbul                                        

2 Melike Gül Sözen                          İstanbul                                        

3 Naz Bakaç                                 Antalya                           

3 Eminenur Dutan                         Antalya                           

 

Genç Bayan 48 Kg

1 Aleyna Sanal                                 Bursa

2 Fatma Zehra Şahin                        İstanbul

3 Hatice Sena Kayacan                Muğla

3 Elif Sena Türkmen                         İstanbul                                                                      

Genç Bayan 53 Kg                       

1 Buse Kılıç                                      İstanbul                           

2 Elif Şişmanoğlu                         İstanbul                           

3 Hira Nur Temizel                           Kocaeli               

3 Demet İlayda Öztekin               İstanbul

Genç Bayan 59 Kg

1 Berra Demirtürk                                      Kocaeli

2 Hatice Sena Coşkun                                İstanbul

3 Betül Zehra Kara                                      İstanbul

3 Yağmur Nazlıcan Başar                           İstanbul                                                           

Genç Bayan 66 Kg                       

1 Armina Erkan                                           İstanbul                           

2 Ayşe Gül Yasatekin                                 Ankara              

3 İklim Şevval Kalpaklı                               Tekirdağ                          

3 Huri Güzel Temizel                                 Kocaeli

 

Genç Bayan +66 Kg       

1 Nevin Damla Uçma                         Ankara

2 İlayda Ayşe Kurdoğlu                İstanbul

3 İlayde Çelik                                        Konya

3 Eylül Büyükaşık                              Hatay                                                                              

U21 Bayan 50 Kg                         

1 Dicle Beyazıt                                 İstanbul                           

2 Kübra Yazıcı                                     Bursa                 

3 Beyza Atalay                                        Bursa                 

3 Rabia Çalış                                      İstanbul                           

 

U21 Bayan 55 Kg

1 Aysima Hatice Kurt                                  Kocaeli

2 Serra Nur Çevikdal                                  İstanbul

3 Buse Kaya                                                 Trabzon

3 Nur Damla Atıcı                                        İstanbul                                                                     

U21 Bayan 61 Kg                         

1 Bilge Solak                                                İstanbul                           

2 İkra Nur Çetin                                           İstanbul                           

3 Nurbade Büber                                        Manisa              

3 Gizem Öztürk                                           İstanbul                           

U21 Bayan 68 Kg

1 Sudenur Aksoy                                İstanbul

2 Damla Karaböcek                        Bursa

3 Sümeyye Teke                                Manisa

3 Sidra Buket Destegül                Tekirdağ

U21 Bayan +68 Kg                                                   

1 Zeyna Gaball                                    İstanbul                                                       

2 Fatma Uyğur                                  İstanbul                                                       

3 Fatoş Hansu                                   İstanbul                                                       

3 Elif Güneş                                        Bursa                      

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cezayir vizesi ecorpmedia.com Tiny House Fiyatları eoileon.org
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler Onaybet Giriş Onaybet Güncel Onaybet Güncel Adres esenyurt escort beylikduzu escort istanbul escort beylikduzu escort esenyurt escortSelcuksports Taraftarium24 Canl覺 Ma癟 izle Netspor Taraftarium24