Ege Üniversitesi ile İl Göç İdaresi göçmenlerin topluma uyumu için el ele verdi

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) ile İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü arasında personel kariyer gelişiminin ve yabancılara yönelik uyum faaliyetlerinin desteklenmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. EÜ Yeni Senato Salonunda gerçekleştirilen imza törenine Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan, EGESEM Müdürü Doç. Dr. Fulya Dedeoğlu Konakçı, İzmir İl Göç İdaresi Müdür Vekili Ela Şençolaklar ve kurum yetkilileri katıldı.  

 

Protokolün amacından bahseden EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Atılgan, “Bu Protokol ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü personelinin kariyer gelişimini üniversitemiz bünyesinde sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca,  İzmir’de ikamet eden geçici koruma, uluslararası koruma ve düzenli göç kapsamındaki yabancıların ulusal mevzuatımıza ve sosyal yaşam kurallarımıza uyum süreçlerinin desteklenmesine yönelik sosyal, sanatsal, kültürel, bilimsel, teknolojik etkinlik ve ihtiyaç duyulan alanlarda kurslar düzenleyeceğiz” diye konuştu.

 

EGESEM’in üniversite-toplum buluşmasının en yoğun yaşandığı birimlerden birisi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Atılgan, “Üniversitemizin 67 yıllık bilgi birikimini toplumla paylaşmak adına her türlü adımı atıyoruz. İlimizde geçici statü ile ikamet eden yabancı uyruklu bireylerin topluma uyumu, sosyal huzurun sağlanması adına da oldukça önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz uyum faaliyetleri kapsamında bizler de bu sürece destek olmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı