BURSA’DA TÜRKİYE’NİN İLK KARANLIK GÖKYÜZÜ PARKI KURULACAK

BURSA’DA TÜRKİYE’NİN İLK KARANLIK GÖKYÜZÜ PARKI KURULACAK

ULUSLARARASI KARANLIK GÖKYÜZÜ BİRLİĞİ’NE  ÜYELİK BAŞVURUSU YAPAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRKİYE’NİN İLK KARANLIK GÖKYÜZÜ PARKI’ NI KURACAK.

PARKTA SAMANYOLU GÖZLEM ETKİNLİKLERİ, EĞİTİM ÇALIŞMALARI VE SPORTİF FAALİYETLER SERGİLENECEK.BİR TARAFTAN ŞEHİRDEKİ IŞIK KİRLİLİĞİNİ GİDERMEK İÇİN UĞRAŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DİĞER YANDAN DÜNYADA SADECE 92 TANE BULUNAN BU PARKLARDAN YAPMAK İÇİN ÇABA SARF EDİYOR.

BU PARK İLE TURİZMİN ÇEŞİTLENDİRİLMESİ VE MACERA TURİZMİNE YENİ YÖNELİK ÇALIŞMALAR OLUŞTURULACAK. BAŞALAN YAYLASI’NIN DOĞAL DOKUSUNUN KORUNARAK ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER SERGİKENECEK. KONUYLA İLGİLİ KONUŞAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE KÜRESEL ISINMANIN GLOBAL BİR SIKINTI OLDUĞUNU VE GÜNÜMÜZDE ÇEVRE YATIRIMLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI.

BAŞKAN AKTAŞ”SON ZAMANLARDA EN ÇOK KONUŞTUĞUMUZ KONU SU TASARRUFU,ENERJİ TASARRUFU. IŞIK KİRLİLİĞİ KONUSUNDA BİR FARKINDALIK YARATACAĞIMIZ BU PROJE AYNI ZAMANDA TURİZM AÇISINDAN DA ŞEHRİMİZE FARKLILIK KATACAK” DEDİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER