ANDIMIZ KARARINDAKİ ASIL AMAÇ NE ?

ANDIMIZ KARARINDAKİ ASIL AMAÇ NE ?

‘ TÜRKÜM DOĞRUYUM ‘

 

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun, ‘Andımız’ın okunmasını yasaklayan yönetmeliği iptal eden bir karar aldığı geçen hafta basına yansımıştı.

İlk önce and nedir ile başlayalım. ‘ And ‘ yemin demektir. Türk gençliğinin yemini yani , Türk gençliğinin devletine karşı yemini. Peki insanları bu kadar rahatsız eden şey ne ? Biz Türk milletiyiz. Ülkemizin adı Türkiye , Bayrağımızın adı Türk bayrağı .Eğer ki zamanında Osmanlı’nın savaş tarihine bakarsanız orada Osmanlı değil Türk ibaresinin kullanıldığını görürüz . Osmanlı Viyana’nın kapılarına dayandığı zaman Viyanalılar Osmanlılar geldi demedi Türkler geldi demiştir. Ya da Osmanlı Devleti balkan ülkeleri ile savaşlarında , balkan ülkeleri Osmanlı değil TÜRK kelimesini kullanmıştır. Türk milli bir aidiyetin adıdır. Türk milleti içinde Kürt , Laz , Çerkez , Abaza , Boşnak ve Arnavut gibi bir çok kardeşlerimizde vardır. Çünkü bu coğrafyanın adı Türkiye’dir . Ve bu coğrafyada yaşanılan Türk kültürüdür. Doğal olarak bu coğrafyada yaşayanlar da etnik kimliğine bakılmaksızın Türk’tür. bayrakları Türk Bayrağı , dilleri Türkçedir. Bu yüzden MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Türkiye Cumhuriyetini kuran halka türk milleti denir demiştir. Olmasa da olur andımız diyebilirsiniz. Andımız belirli bir yolun içinde bulunan ufak bir kulvardır. Bunun sonrası neden bu bayrağın adı Türk Bayrağına kadar gider. hepimiz bu bayrağın altında toplanma mecburiyetineyiz , çünkü başka bir Türkiye yok.

PEKİ BU YÖELTMELİĞİ KİM ONAYLADI ?

HDP & AKP . Şaşırdınız değil mi . Birbirine her seferinde düşman olduklarını söyleyen iki parti. böyle bir konuda nasılda birlik oluyorlar. Çünkü nefret aynı . Eğer ki AKP’li yetkililere bunu sorarsanız cevapları bu olur; yine yangınlar yine ben .Peki diğer partiler , CHP Atatürk’ün partisi sessizliğini yeni bozdu . Haber medyaya düştükten sonra . Şimdi ise ‘Milliyetçi’ Hareket partisine gelelim. geçtiğimiz senelerde bu konu üzerinden ateş püsküren MHP şimdi ne yapıyor . Evet duyuyorum sizi kendine verilen kaptan tıpkı bir kedi gibi yemek yiyor. Bir parti ne zaman oy almak için değerlerinden vazgeçerse işte o zaman yıkım başlar.

Son olarak ;

Türküm, doğruyum, çalışkanım,
İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.
Ey Büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türküm diyene!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER