ABD’DE GEORGE FLOYD DAVASI BAŞLADI

ABD’DE GEORGE FLOYD DAVASI BAŞLADI

ABD’DE GEORGE FLOYD’UN 25 MAYIS 2020’DE ÖLDÜRÜLMESİNE İLİŞKİN DAVADA POLİS MEMURU DEREK CHAUVİN’İN YARGILANDIĞI DAVA BAŞLADI.   

CHAUVİN’İN 40 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR.İLK DURUŞMA ÖNCESİNDE FLOYD’UN AİLESİ MAHKEME ÖNÜNDE DİZ ÇÖKTÜ.

PEKİ GEORGE FLOYD’A NE OLDU?

25 MAYIS 2020’DE 46 YAŞINDAKİ GEORGE FLOYD GÜNEY MINNEAPOLİS’TEKİ BİR BAKKALDAN SİGARA ALDI.DÜKKAN SAHİBİ FLOYD’UN VERDİĞİ PARANIN SAHTE OLDUĞUNDAN ŞÜPHELENDİ VE POLİSİ ARADI.

İHBAR ÜZERİNE POLİS GELDİ VE FLOYD’U KELEPÇELEDİ.FAKAT GEORGE EKİP ARACINA BİNDİRİLİRKEN DİRENDİĞİ SIRADA POLİS TARAFINDAN YÜZ ÜSTÜ YERE YATIRILDI.O SIRADA POLİS MEMURU DEREK CHAUVİN FLOYD’UN  9 DAKİKA ENSESİNE DİZİYLE BASTIRARAK NEFESSİZ KALMASINA SEBEP OLDU.DİĞER İKİ POLİS FLOY’UN DİRENMESİNİ ENGELLERKEN DÖRDÜNCÜ POLİS DE ÇEVREDEKİLERİN MÜDAHELE ETMESİNİ ENGELLEDİ.BU SÜRE İÇİNDE FLOYD DEFALARCA ”NEFES ALAMIYORUM”DEMESİNE RAĞMEN POLİSLER BASKIYA DEVAM ETTİ.BİR SÜRE SONRA HASTANEYE KALDIRILAN GEORGE FLOYD 1 SAAT SONRA VEFAT ETTİ.

BUGÜNKİ İLK DURUŞMADA  İDDİANAMELER SUNULACAK VE SAVUNMALAR YAPILACAK.POLİS MEMURU DEREK CHAUVİN 2. DERECEDEN CİNAYETLE YARGILANACAK.

DİĞER YANDAN TÜM YARGI SÜRECİ İNTERNETTEN CANLI YAYINLANACAK.

GEORGE FLOYD ÖLDÜRÜLTÜKTEN SONRA ÜLKEDE BÜYÜK ÇAPLI PROTESTOLAR MEYDANA GELMİŞTİ.HALK CİNAYETİN SEBEBİNİN FLOYD’UN SİYAHİ OLUŞUNDAN KAYNAKLANDIĞINI VE AYRICA POLİS MEMURUNUN IRKÇILIKTAN DA YARGILANMASINI İSTİYOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ERTAN HABER